talk

Talk jest jednym z bardziej popularnych środków stosowanych w pielęgnacji skóry niemowląt oraz tych, którzy za jego pomocą chcą chronić się przed nadmiernym poceniem się. Talk pozwala nam na zachowanie świeżości na dłużej. Czym jest talk i co powinny o nim wiedzieć te osoby, które zdecydowały się na korzystanie z jego właściwości? Czy talk, stosowany w nadmiernych ilościach, może się okazać potencjalnym zagrożeniem dla naszego zdrowia?

Talk to krzemian magnezu, który powstaje z drobno zmielonej skały. Skały te wydobywane są z głębi ziemi, a to oznacza jedno – spore ryzyko zanieczyszczenia groźnymi dla zdrowia substancjami, takimi jak np. azbest oraz inne metale ciężkie, które – w przypadku dłuższego stosowania – mogą negatywnie odbić się na stanie naszej skóry, a nawet wpłynąć na ogólny stan naszego zdrowia. Od dłuższego czasu prowadzone są też badania, które mają sprawdzić, czy istnieje związek pomiędzy stosowaniem talku a chorobami nowotworowymi.

Czy talk można wykluczyć ze swego życia? Istnieje coraz więcej substancji, które mogą się okazać dobrym zamiennikiem dla talku. Korzystny dla zdrowia, a równie skuteczny jak talk, będzie puder z mączki kukurydzianej z dodatkiem sody oczyszczonej. Co ciekawe, taki puder każdy z nas może samodzielnie przygotować w swym domu, ciesząc się i troską o zdrowie, i oszczędnością. A co z dziećmi, w przypadku których talk uchodzi za najlepszy środek do posypywania pupy? Jak podkreślają eksperci, znacznie lepszymi rozwiązaniami w przypadku maluchów są częstsze zabiegi higieniczne oraz zamienienie zwykłych pieluch na te, które wykonane zostały z bawełny.

Więcej – https://portaldlazdrowia.pl/

Talk i jego zamienniki

Post navigation