Stropy Kleina

Posted on Maj 14th, 2011 by admin

W budownictwie znaczącą rolę stanowi strop Kleina, który jest zbudowany z metalowych profili i powierzchni między belkowych konstruowanych z dziurawej cegły. Stropy Kleina umacniane są prętami stalowymi. Zbudowanie owego stropu powstaje na zasadzie sparowania cegieł zaprawą murarską, a w środku zatopione są stalowe pręty usztywniające odporność konstrukcji. Jednak równie nierzadko używany jest strop filigran, który jest jednym z najcięższych stropów, niemniej ogromnie mocny i dobrany jest do przekazywanych sił. Są to cienkie, prefabrykowane płyty żelbetowe, które scalane są w wytrzymałą konstrukcje stropu.

Stropy filigran tworzy się wszelako najszybciej i ma największe właściwości obciążeniowe. Strop filigran okazuje się jakkolwiek dużo kosztowniejszy i trwalszy niźli strop Kleina, z tej przyczyny werdykt o tym, który winien być ułożony na naszym budynku zależy tylko do nas. Którykolwiek strop ma własne parametry obciążeniowe i każdy okazuje się na swój sposób należyty. Zasadniczą rolę w ugruntowaniu decyzji o rodzaju stropu ma najczęściej opłata.

Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>