biura elektrowni

Praca biurowa na stanowisku siedzącym wbrew pozorom jest bardzo ciężka i wymagająca. Wielu pracowników biurowych skarży się bowiem na coraz bardziej postępujące bóle pleców i kręgosłupa. Takim problemom zdrowotnym można jednak zapobiec poprzez odpowiednią ergonomię stanowiska pracy.

Fotele ergonomiczne

Powinny znaleźć się na każdym stanowisku pracy biurowej. Ich odpowiednie wyprofilowanie umożliwia pracownikowi utrzymanie pleców w odpowiedniej, zdrowej dla nich pozycji. Zapobiega to bolesnym zwyrodnieniom kręgosłupa i wadom postawy w przyszłości. Fotel biurowy ergonomiczny to swego rodzaju wyrób medyczny, polecane zwłaszcza osobom borykającym się z bólami pleców. Natomiast w firmach i biurach to wymóg określony specjalnymi przepisami rozporządzenia.

Zdrowe stanowisko pracy

To nie tylko odpowiedni fotel. Pracownik musi czuć się swobodnie podczas korzystania z niego. Praca przy monitorze nie może wymuszać na nim skrętnego ułożenia szyi, co po pewnym czasie na pewno zakończy się bólem. Warto pamiętać, że ergonomiczne stanowisko pracy to nie tylko odpowiednie wyposażenie. Pracownik powinien przestrzegać również kilku zasad – takich jak robienie co jakiś czas przerw odciążających narząd wzroku.

biura elektrowni

Ergonomiczny fotel w pracy biurowej

Post navigation